Zpět
článek

Slováci a Švýcaři poprvé vyhráli

Švýcaři si připsali první body v turnaji, Slovensko poprvé zvítězilo, Rusko je stále stoprocentní.

Skupina A

Ve večerním utkání se Slovensko chtělo pokusit napravit předchozí tři neúspěchy v zápase proti Norsku. Vyšel jim začátek první třetiny – po 66 vteřinách šli do vedení. Norové ale brzy odpověděli a v 6. minutě bylo vyrovnáno. O čtyři minuty později se vrátilo Slovensko do vedení, soupeře ovšem krátce nato znovu srovnal stav a mohl vývoj utkání i otočit. Druhé dějství ovlivnila série vyloučení, která však branku nepřinesla, přesto Slováci 18 vteřin před přestávkou potřetí odskočili na jednogólový rozdíl. V polovině třetí části rozhodlo Slovensko dvěma rychlými zásahy ve dvou minutách o svém prvním úspěchu. Norsko podlehlo Slovensku 2:5.

Skupina B

Švýcaři proti Němcům chtěli konečně zvrátit tragický vstup do šampionátu. Ve vyrovnaném utkání se jako první radovali právě reprezentanti s helvétským křížem, jejich radost ale po minutě a půl opadla, protože Němci vyrovnali. V prostřední třetině se dostalo Švýcarsko znovu do vedení, ve 37. minutě navíc zvýšilo, ještě před přestávkou však Německo odpovědělo. Ve třetím dějství Švýcaři hájili hubený náskok proti soupeřovu tlaku, Němcům nakonec nepomohla ani závěrečná power play. Švýcarsko poprvé bodovalo, když porazilo Německo 3:2.

Večerní utkání naprosto ovládli Rusové, hlavní podíl na jejich výhře měly góly z přesilových her (celkem čtyři). Od prvních minut Kazaši tempu sborné nestačili, ta šla do vedení ve 13. minutě, na další branky si ale počkala až do prostředního dějství. Rusové skórovali v úvodu druhé třetiny dvakrát, čtvrtý zásah přidali ve 32. minutě. Také na začátku třetí dvacetiminutovky se sborná radovala, pak všakviditelně zvolnila a Kazachstán dvěma góly snížil. Svou jasnou dominanci ale Rusko nakonec ukázalo v samotném závěru utkání – v 60. minutě skórovalo hned dvakrát. Rusové jasně vyhráli nad Kazachstánem 7:2.