Zpět
článek

Reprezentaci posílí Polák a Sobotka

Trenér Vladimír Růžička může na blížícím se šampionátu počítat s dalšími posilami. Z NHL se k týmu připojí Roman Polák a Vladimír Sobotka, ze Lva Praha by měli národní mužstvo doplnit Němec, Ševc a Novotný, do reprezentace také míří Jan Kovář z Magnitogorsku.

Již dříve trenér národního mužstva potvrdil svůj zájem o útočníka Vladimíra Sobotku a obránce Romana Poláka, jejichž tým St. Louis vypadl z boje o Stanley Cup. Oba hráči zdárně prošli výstupními lékařskými prohlídkami a jejich start na mistrovství světa je potvrzen. Do České republiky přiletí hráči v pondělí a následně se přidají k reprezentaci. U Vladimíra Sobotky, který se v národním dresu představí vůbec poprvé v kariéře, se ještě ovšem řeší pojistka, protože bývalý hráč Slavie nemá kontrakt na příští sezonu.

Reálná je také účast útočníka Tomáše Hertla ze San Jose. Toho trápily dlouhodobé problémy s kolenem, do sestavy svého týmu se vrátil nedávno, šance, že se zúčastní MS, však jsou. Méně pravděpodobný je příjezd útočníka Philadelphie Jakuba Voráčka, který neprošel lékařskou prohlídkou. Nic však není stoprocentně jisté. Počítat Růžička naopak nemůže s Janem Hejdou, obránce Colorada projevil zájem reprezentovat, nakonec však kvůli zranění nepojede. Trenér českého týmu navíc potvrdil, že nebude čekat na vývoj druhého kola Stanley Cupu, které může pro některé celky skončit již 9. května, tedy v den startu MS.

Posily z týmů finalistů KHL Vladimír Růžička ještě veřejně nejmenoval, na internetových stránkách Lva Praha se však objevila informace, že do přípravy se zapojí obránci Ondřej Němec, Martin Ševc a útočník Jiří Novotný. Novotný i Němec již mají zlatou medaili z MS 2010 a dva bronzy z MS 2011 a 2012, naopak pro Ševce by to byl premiérový start na velkém turnaji. Reprezentační trenér stál také o útočníka Jiřího Sekáče, ten si však poranil koleno a v sedmém utkání finálové série už nenastoupil. Z Magnitogorsku se k národnímu mužstvu připojí útočník Jan Kovář, který se vůbec poprvé na světovém šampionátu potká v jednom týmu se svým bratrem Jakubem, jenž zastává roli druhého brankáře. Hráči z KHL by měli od neděle trénovat v Praze, ke zbytku reprezentace se připojí v úterý.

Z kádru naopak vypadl Tomáš Zohorna. Útočník Pardubic, který se v seniorské reprezentaci představil vůbec poprvé a měl velkou šanci, že pojede na MS, se zranil při utkání se Švédskem, když obětavě padl do střely soupeře. Obranný zákrok však nakonec odnesl zlomeninou zánártní kůstky a sezona pro něj skončila.