Zpět
článek

Reprezentace odletěla do dějiště MS

Ve středu dopoledne se po téměř šestitýdenní přípravě sešel kompletní národní tým na letišti, odkud pak vyrazil do Minsku. V podvečerních hodinách si čeští hokejisté poprvé vyzkouší led v hale Čižovka, v níž odehrají celou základní skupinu.

Na posledním tréninku chyběl Polák

Po volném pondělku se v úterý sešla reprezentace v pražských Letňanech na posledním tréninku před odletem do dějiště šampionátu. Vůbec poprvé se ke kádru připojili posily z týmů finalistů KHL (Jiří Sekáč, Jiří Novotný, Martin Ševc, Ondřej Němec a Jan Kovář) a také hráči z NHL – Jakub Kindl, Vladimír Sobotka a Tomáš Hertl. Jediným „odpadlíkem“ nakonec byl Roman Polák, který dostal chřipku a zůstal v posteli, na MS ovšem nakonec odletěl.

Na ledě se naopak oproti původním předpokladům ukázal Jaromír Jágr, jenž má od sobotního utkání s Ruskem problémy s krevní sraženinou ve stehenním svalu. Na tréninku toho moc nenabruslil, v Minsku však už plánuje absolvovat kompletní zátěž. Také Roman Červenka se po dlouhé nemoci (zánět průdušek následovaný chřipkou) přidal k mužstvu. Naposledy hrál minulou neděli přípravný zápas Euro Hockey Challange proti Švýcarsku, zdravotní potíže ho však stále zcela neopustili – tentokrát útočníka trápí zánět spojivek.

Odlet směr Minsk

V deštivé středeční dopoledne se v letištní hale postupně scházeli čeští reprezentanti. Jako první dorazili Jakub Klepiš, Tomáš Hertl a Jiří Sekáč, všichni nakonec čekali na Jaromíra Jágr, který se dostavil jako úplně poslední – nejspíš se poučil z minulého týdne, útočník New Jersey totiž při cestě na Švédské hry dorazil na letiště první a musel dlouho čekat na ostatní. Kompletní česká hokejová reprezentace odletěla do Minsku kolem půl jedenácté dopoledne.

V dějišti mistrovství světa se národní tým ubytuje v hotelu Reneissance, do haly Čižovka to bude mít asi dvanáct kilometrů. Ještě ve středu v podvečer absolvují hráči trénink, ve čtvrtek je na programu rozbruslení a v pátek od 19:45 první ostrý zápas proti Slovensku. Letošní start šampionátu bude pro českou reprezentaci obtížný, po „bratrovražedném“ souboji s bývalými federálními partnery čeká národní mužstvo utkání s loňskými mistry Švédy a následně těžká bitva s Kanaďany.