Zpět
článek

Pořadatelé mistrovství světa věří v rekordní návštěvnost

Obrovský zájem o lístky na MS v hokeji 2015 nasvědčuje tomu, že by mohlo dojít k pokoření diváckého rekordu. Všechny balíčky vstupenek se zápasy domácího týmu České republiky byly rezervovány během necelých sedmi hodin od zahájení prodeje.

Začátek prodeje lístků byl dopředu avizován na úterý 4. listopadu v 8:00. K tomuto termínu se upínala očekávání hokejových fanoušků, kteří si nechtěli nechat ujít zápasy domácího týmu. Jistotu však nakonec neměli ani ti, kdo se rozhodli stát v několikahodinových frontách před pokladnami pražské O2 Arény a ostravské ČEZ Areny.

Balíčky se zápasy českého týmu beznadějně vyprodány

Zájemci o lístky si mohli vybrat ze tří různých variant prodeje – vedle zmiňované možnosti nákupu na pokladnách obou hokejových hal bylo možné lístky kupovat také online nebo v síti SAZKA terminálů po celé České republice.   Fanoušky, kteří na tyto možnosti spoléhali, však často čekalo nepříjemné zklamání, protože oba systémy neustále kolabovaly. A to navzdory předchozím ujištěním společnosti Sazka, že prošly náročnými zátěžovými testy…

Před branami hokejových hal v Praze a Ostravě se objevili první nedočkaví fanoušci již o půlnoci předchozího dne. Největší zájem byl samozřejmě o balíčky obsahující zápasy českého týmu, které byly beznadějně vyprodány již před 15. hodinou. Vstupenky na utkání proti Kanadě a Švédsku, které jsou našimi nejatraktivnějšími soupeři ze skupiny A, zmizely dokonce během několika málo minut.

Kde sehnat lístky nyní

Pokud jste promeškali termín 4. listopadu 2014 a přesto toužíte spatřit na vlastní oči zápasy české reprezentace, pak jsou již vaše možnosti značně limitované. Můžete počkat do února příštího roku, kdy bude spuštěn prodej lístků, které se nepodaří prodat v zemích ostatních účastníků mistrovství světa. Připravte se však na to, že se bude jednat pouze o zanedbatelné množství vstupenek…

Pokud věříte v postup českého týmu do vyřazovací fáze mistrovství světa, máte stále možnost zakoupit si vstupenky na některé ze čtvrtfinálových nebo semifinálových utkání, na zápas o třetí místo nebo na finále. Lístky na dva čtvrtfinálové zápasy si můžete pořídit za 4 780 Kč, společná vstupenka na utkání o bronz a finále vás vyjde na 11 480 Kč. Kromě toho jsou stále k dispozici také vstupenky na méně atraktivní zápasy základních skupin, kde ceny začínají již od 190 Kč.

Češi patří k nejvěrnějším hokejovým fanouškům

MS v hokeji 2015 se stejně jako v roce 2004 uskuteční v pražské O2 Aréně s kapacitou 17 500 míst a v ostravské ČEZ Aréně, která pojme kolem 10 500 diváků. Během světového šampionátu v roce 2004 zde došlo k vytvoření diváckého rekordu, když na 56 zápasů turnaje přišlo více než 550 tisíc diváků. Tento rekord se podařilo překonat teprve na nedávném mistrovství světa v Bělorusku.

Češi evidentně patří mezi nejvěrnější hokejové fanoušky na celém světě. V tomto směru za námi zaostávají dokonce i hokejové velmoci, jako jsou Rusko, Švédsko či Finsko.  Určitě by se tedy neměla opakovat podobná situace, jako tomu bylo během mistrovství světa v letech 2012 a 2013 ve Finsku a Švédsku, kdy se zápasy hrály před hodně nevýraznou diváckou kulisou.
 

Ročník

Pořadatelská země

Návštěvnost

2014

Bělorusko

643 434

2004

Česko

552 097

2010

Německo

548 768

1997

Finsko

504 943

2008

Kanada

477 040

Mistrovství světa v hokeji s největší návštěvností

Organizátoři věří, že by v roce 2015 opět mohlo dojít k pokoření rekordu návštěvnosti. Právě příjmy ze vstupného by totiž měly nejvýznamnější mírou přispět k pokrytí nákladů na pořádání mistrovství světa, jejichž výše je odhadována na částku kolem 420 milionů korun. Menší část příjmů pak bude pocházet z veřejných rozpočtů měst Prahy a Ostravy a z Ministerstva školství.