2:1
DNK CZE

Samostatné nájezdy ovládli Dánové, kteří proměnili všechny tři pokusy a připisují si tak dva body do tabulky ve skupině A. Vítězný nájezd je připsán Nikolaji Ehlersovi, který pěknou bekhendovou kličkou nedal Furchovi šanci. Na straně českého týmu dnes stála velká porce smůly zejména ve druhé třetině, kdy hned třikrát rozezvonili svěřenci trenéra Vůjtka tyč za Sebastianem Dahmem.

Nejlepšími hráči utkání se stávají Jakub Jeřábek a Markus Lauridsen. Ode mne je to pro dnešek vše, v 19:15 se v Ledovém Paláci odehraje další souboj v rámci skupiny A, kdy změří síly favorizované Švédsko s bojovnými Švýcary.

Konec zápasu.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dánsko.
Autorem vítězné branky je NIKOLAJ EHLERS.

Nicklas Jensen proměnil forhendový blafák a rozhoduje utkání.

Michal Řepík trefuje masku Dahma!

Nikolaj Ehlers bekhendem trefuje přesně.

Lukáš Kašpar vyrovnává! Kašpar se trefil v jeho případě obligátně mezi nohy dánského brankáře, jinak to snad ani neumí.

Eller se rozjel z pravé strany a forhendem proměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy začnou Dánové.

Ani prodloužení tedy nerozhodlo o vítězi odpoledního utkání v Ledovém Paláci, po krátké úpravě ledové plochy uvidíme samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:51

Pastrňák najížděl z kraje sám na Dahma, dánský gólman opět odolal.

64:30

Poslední půlminuta prodloužení, u kotouče čeští hokejisté, ale ve středním pásmu.

63:55

Jordán sbírá kotouč za Furchem a snaží se rozjet další akci, která by mohla mít přívlastek gólová.

63:30

Střelu Jensena zblokoval Kundrátek bruslí,

63:01

Kempný pěkným hitem zastavil Ehlerse v útočném pásmu.

62:15

Nicholas Jensen na druhé straně trefil pouze Furcha do hrudi.

61:20

Pastrňák v dobré pozici, Dahm opět chytá jeho střelu z pravého kruhu.

60:56

Jeřábek zavezl kotouč podél mantinelu do pásma a našel Řepíka, který se snaží něco vymyslet.

60:33

Plekanec po přihrávce zpoza brány sám před Dahmem, dánský gólman si ale pohlídal mezeru mezi betony.

60:20

Ehlersova střela z mezikruží Furchovi vypadla, nebyl tam však nikdo na dorážku.

60:05

Dánové úspěšnější na buly, Hansen se řítí směrem vpřed.

60:01

Začalo prodloužení.

Velkou šancí Lukáše Kašpara také končí třetí třetina. Český tým nedokázal přidat branku, naopak Dánové dokázali vyrovnat. Postaral se o to Morten Madsen, který byl úspěšný po dorážce před Furchem. Prodloužení začne přibližně v 17:22.

Střely na bránu: Dánsko 18, Česko 39

60:00

Třetí třetina skončila.

59:35

Kašpar jel z levé strany sám na Dahma, nenašel však skulinu ve výstroji dánského gólmana!

59:01

Řepíka u mantinelu odstavil Oliver Lauridsen, liberecký útočník tak nemohl pokračovat ve slibné šanci.

58:33

Kovář střelou z pravého kruhu míjí dánskou bránu.

58:20

Šimkova rána mířila pouze do Ehlerse.

58:13

Po teči dánského hráče se puk odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude před Dahmem.

57:50

Zakázané uvolnění vidíme nyní i na české straně.

57:20

Nyní to dobře provedl Ehlers, který počkal a následně posunul koouč pryč z vlastního pásma. On i jeho spoluhráči samozřejmě střídají.

56:55

Další zakázané uvolnění Dánska. První formace Jana Karlssona už je hodně dlouho na ledě.

56:38

Kašpar sám v dobré pozici netrefil ideálně kotouč, který mu přeskočil čepel.

56:26

Další zakázané uvolnění v krátkém časovém sledu a Češi střídají hráče.

56:13

Ehlers nedosáhl na dlouhý pas ve středním pásmu, následuje zakázané uvolnění.

56:06

Daniel Nielsen neúmyslně posunul branku svého týmu, bude se tedy vhazovat opět před Dahmem.

55:50

Český tým v útočném pásmu.

55:38

Řepíkova dobrá rána zasáhla Dahma do masky a rozhodčí raději přerušuje hru, dánský gólman je nejspíše otřesen.

54:43

Češi hrají v plném počtu.Těžké chvíle tedy zvládli.

54:30

Kašpar vyhazuje a po dlouhé době osvobozuje svůj tým.

54:07

Svěřenci Karlssona stále usazeni před Furchem.

53:25

Jordán uklidil kotouč, který vypadl Furchovi co nejdál od českého brankáře, Dánové však stále v pásmu.

52:55

Dánové kombinují v pásmu před Furchem, střelu Nicklase Jensena srazil Kundrátek do ochranné sítě.

52:42

Komplikace pro český tým. Na trestnou lavici odchází David Pastrňák. Je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

52:25

Ke střele se dostal Nicklas Jensen, trefil pouze vyrážečku Dominika Furcha.

52:21

Střelec první branky Morten Madsen se opět zjevil mezi kruhy a měl dost času na střelu, Furch však proti dánskému střelci vytasil svou rychlou lapačku.

52:10

Faksa s Koukalem to zkoušeli před Dahmem, neúspěšně.

51:30

Zohorna projel do útočného pásma, za Dahmovou klecí ale přišel o kotouč. Důrazně si počínali obránci soupeře.

50:46

Birnerova rána zasáhla Dahma do masky, následně se puku ujímají Dánové.

49:45

První dánská formace dělá českému výběru problémy, nyní hezká kombinaci končí až u Furcha, který musel vytáhnout povedený zákrok.

49:17

Vhazování ve středním pásmu vyšlo lépe hokejistům se lvem na hrudi.

49:13

Kolář na modré čáře dobře zastavil pronikající útočníky, ti se na hranici ofsajdu nakonec dokázali dostat do útočné třetiny a Furch musel být na pozoru.

48:40

Jordánova střela od modré čáry minula Dahmovu klec.

48:00

Před českou bránou dobře zapracoval Zohorna, který našel v chumlu těl kotouč a vyvezl jej pryč.

47:30

Hra je nyní opatrnější, Dánové vyhazují do středního pásma a pouštějí na led čerstvé síly.

46:55

Jeřábek s Birnerem v úspěšném souboji za Furchem.

46:30

Po delší době se Dánové podíval z vlastní třetiny, Christensen vyvezl puk.

45:45

Po Šimkově ráně kulhá na ledě Poulsen, puk ho trefil někam do kotníku.

45:19

Na ledě opět úřaduje elitní česká formace, která nepouští soupeře z pásma.

45:08

Dánové vyhazují na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Dahma.

44:45

Kašpar posunul puk do útočného pásma, následně však upadl a nestihl tak nic dalšího.

44:16

Kundrátek uspěl v souboji se Stormem a rozjíždí další akci českého týmu.

44:00

Kempného střelu si Dahm pohlídal. Vhazovat se bude v útočném pásmu.

43:45

Furchova neprůstřelnost tedy končí, uvidíme, jak si český tým poradí s novou situací v utkání.

43:10

Dánsko právě vstřelilo branku!
Teď už to ale Dánům vyšlo. Před bránou zůstal nepokrytý MORTEN MADSEN, který si počkal na odražený kotouč a pod Furchem jej uklidil do české brány. Asistence: Friderik Storm, Nicklas Jensen.

42:55

Tečovaná střela Greena nebyla přesná.

42:20

Plekanec na buly neúspěšný, svěřenci Jana Karlssona svírají českou čtveřici v obranném pásmu.

42:09

Přesilová hra pro Dánsko. Český tým hrál v šesti, trest odpyká David Pastrňák

41:53

Čtvrtá formace se držela v pásmu, gólovou příležitost si ale vytvořit nedokázala.

41:33

Faksova střela z otočky byla zablokována.

41:24

Kousal se otočil před Dahmem a bekhendem vystřelil, dánský gólman včas srazil betony k sobě.

41:11

Kundrátek s Plekancem ve vlastním pásmu hledají cestu do útoku.

41:01

Birner s Kovářem kombinují v rohu útočného pásma, vše končí střelou prvního jmenovaného na lapačku Dahma, kterou si gólman Dánska pohlídal.

40:27

Kotouč končí mimo ledovou plochu a hra je opět přerušena.

40:20

Elitní formace Dánů se ocitla v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:05

Plekanec vyhrává vhazování a Jordná rozjíždí z vlastního pásma první akci třetí třetiny.

40:01

Začala třetí třetina.

Čtyřicet minut napínavého duelu je za námi a větší radost zatím mohou mít čeští hokejisté. Tomáš Plekanec byl totiž v pravý čas na pravém místě a po odrazu od tyčky uklidil puk do prázdné brány. Dahmovi po druhé třetině nejspíše pěkně zvoní v uších, jelikož po vstřeleném gólu byli svěřenci Vladimíra Vůtka při chuti a snad třikrát se při jejich pokusech odrazil puk od tyčky za dánským gólmanem. Třetí dvacetiminutovka startuje zhruba v 16:47.

Střely na bránu: Dánsko 10, Česko 27

40:00

Druhá třetina skončila.

39:52

Dánové ještě vyhráli buly před Furchem, už toho ale moc nestihnou.

39:40

Poulsen mezi kruhy dostal hodně prostoru, jeho pokus mířil nad Furchovu bránu.

39:10

Zohorna bojuje s Lassenem o kotouč u mantinelu ve středním pásmu, postupně se přidávají i další hráči.

38:50

Do útoku se opět valí první dánská formace.

38:20

Pastrňák střílí, Plekanec tečuje před bránou, tyč!

38:10

Storm hledal před bránou spoluhráče pěkným pasem, štěstí pro český tým bylo, že se v daném území zrovna nikdo nepohyboval.

37:45

Faksa posunul puk do pásma, tam ale neměl žádného ze svých spoluhráčů, který by byl u puku dříve než soupeř.

37:27

Ofsajd v podání hokejistů z Jutského poloostrova.

37:17

Boedker sbírá kotouč za Dahmem a zahajuje další ofenzivní snažení.

36:48

Kempný z prostoru mezikruží minul horní roh dánské brány.

36:37

Dánové jsou v plném počtu.

36:22

Daniel Nielsen vyhazuje puk a osvobozuje svůj tým.

35:52

Teč Kousala mířila pouze do betonu dánského brankáře, následné dorážky se také neujaly.

35:28

Dánsko se osvobozuje a hráči prchají na střídačku.

35:05

Červenka a Pastrňák před bránou v dobrých šancích, Dahm ale ustál český tlak.

34:40

Plekanec vyhrává buly a první formace zahajuje okupování Dahmovy brány.

34:37

Uvidíme, jak si parta kolem kapitána Plekance poradí s první početní převahou.

34:37

Nicholas Jensen si v souboji se Zohornou pomohl držením.

34:17

Zohorna v rohu bojuje s Nicholasem Jensenem a český tým bude hrát přesilovou hru.

34:04

Kousal vyhrál vhazování v útočném pásmu a česká pětka může dál točit svého soupeře.

34:04

Dánové dlouho na ledě, Jan Karlsson si raději vyžádal oddechový čas.

34:04

Dánsko pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.

33:57

Jordánův pokus nadělal Dahmovi problémy.

33:28

Kovářova střela z levého kruhu minula Dahmovu klec, mnoho však nechybělo.

32:50

Jordán rozehrává zpoza vlastní brány, český výběr je z nejhoršího venku.

32:12

A následně také v pěti.

32:03

Ehlers sám u pravé tyče ani nadvakrát nedává! Češi jsou již ve čtyřech.

31:36

Ehlersovu střelu Furch opět vyráží. Tentokrát ramenem.

31:15

Češi se opět osvobozují.

31:05

Christensen před Furchem netrefuje bránu.

30:48

Střelu Ehlerse dobře zblokoval Jordán!

30:20

Vůjtkovi svěřenci hned vyhazují.

30:12

Krušné chvíle pro český tým! Dánové hrají téměř celé dvě minuty přesilovou hru pět na tři. Rober Kousal si jde odsedět trest za hákování.

30:01

Tu si samozřejmě zahrají Dánové. Michal Řepík inkasuje dvě minuty za naražení zezadu. Trest odpyká David Pastrňák. Navíc inkasuje Řepík desetiminutový osobní trest.

30:01

Řepík fauloval u mantinelu, uvidíme první přesilovou hru v utkání.

29:34

Pastrňák nabral velkou rychlost v obranném pásmu, projel celé hřiště a tvrdou ránou prověřil Dahma. Ten schoval pokus českého forvarda mezi betony.

29:10

Dánové opět pouze odevzdávají puk a střídají, do útoku se žene Červenka s Pastrňákem.

28:40

Střela Markuse Lauridsena byla nepříjemně tečována před Furchem, puk ale mířil nad.

28:05

Ehlers nestihl kotouč ve střední třetině, pouze jej protečoval a nebezpečná první dánská formace odchází střídat.

27:38

Střela Nicholase Jensena jen těsně minula pravou tyč české brány.

27:14

Češi stihli prostřídat a dál tlačili soupeře, Kolářovi ale poskočil puk na modré čáře a vyhnal tak svůj celek z pásma.

26:55

První formace opět zavřela Dány v pásmu.

26:17

Björkstrand se proháčkoval až do nebezpečné pozici, byl už ale hodně v úhlu, takže jeho střela Furcha příliš nevylekala.

26:06

Doudera byl v dobré pozici a dorážel kotouč z mezikruží po zmatcích v dánském brankovišti, Dahm ale sledoval puk a ukryl jej do výstroje po střele českého obránce. Hra je opět přerušena.

25:37

Zohorna tečoval před dánskou klecí, Dahm si ale pohlídal jeho pokus a přerušuje hru.

25:24

Do úniku se málem dostal Poulsen, přihrávka na něj ale byla moc dlouhá.

24:45

Řepík netrefil ideálně mezi kruhy, Storm vyváží puk.

24:18

Birner se po buly rozjel a trefuje tyč! Vhazovat se bude v útočném pásmu.

24:09

Česko právě vstřelilo branku!
Výběr Vladimíra Vůjtka se ujímá vedení. Červenkova povedená trefa zazvonila o levou tyč Dahmovy klece a odrazila se přesně na hokejku TOMÁŠE PLEKANCE, který pouze zametl puk do odkryté brány. Český kapitán si připisuje pátý gól na turnaji a otevírá skóre zápasu. Asistence: Roman Červenka.

23:36

Český tým raději vyhodil kotouč přes všechny čáry.

23:31

Před Furchem tečoval opět jeden z Dánských útočníků velice nebezpečně. Furch odolal.

22:56

Radek Faksa na ledě! Tak poprvé vidíme novou akvizici ve hře. Naskočil do čtvrté formace místo Jarůška.

22:29

Zohorna nedokázal zpracovat prudký pas v útočném pásmu, hra se opět stěhuje do středu hřiště.

21:57

Zohorna při střele zlomil hokejku Olivera Lauridsena, ani tentokrát z toho však není gól.

21:35

Tvrdá Kovářova střela z pravého kruhu mířila pouze do betonů Dahma.

20:58

Kovář nestihl kotouč na modré čáře a čeští hokejisté musejí vyklidit útočné pásmo.

20:40

Červenka s Pastrňákem opět v přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný ale nedokázal protlačit puk přes padajícího obránce.

20:06

Nielsen po vhazování hned nahazuje na Furcha, ten je jako vždy pozorný.

20:01

Začala druhá třetina.

Po první třetině platí v Ledovém Paláci zatím bezbrankový stav. Do vedení mohl dostat český výběr Červenka, před prázdnou bránou mu ale neuvěřitelným obranným zákrokem zabránil Daniel Nielsen. Největší šance Dánů spálil Jannik Hansen, který byl hned dvakrát sám před Furchem, reprezentační gólman je však neprůstřelný. Další třetina začne přibližně v 15:57.

Střely na branku: Dánsko 2, Česko 9

20:00

První třetina skončila.

19:52

Češi jsou v útočné třetině, o kotouč však bojují u mantinelu.

19:46

Ve velké šanci Červenka, Oliver Lauridsen ale skvěle padl do jeho rány, následně měl gól na své hokejce také kapitán Plekanec, Dahm ale podržel svůj tým.

19:18

Pastrňák před Dahmem nedosáhl na Červenkovu přihrávku, Češi ale drží pásmo.

19:10

Další střelu na bránu si připsal Starkov, Furch je opět pozorný a vypadá to, že si připíše na šampionátu už sedmou třetinu bez inkasované branky.

18:52

Další akci rozjíždí Zohorna, zastavuje ho Bau už na modré čáře.

18:35

Řepík nepřesně na Birnera, Češi se opět připravují o útočné pásmo.

18:13

Šimek se snažil protlačit mezi obránci soupeře, to se mu však nepodařilo.

17:55

Zajímavé. Morten Madsen opouští hřiště a odchází do kabiny. Uvidíme, zda se ještě objeví na ledě.

17:39

Storm se protlačil podél mantinelu kolem Koukala a následně se snažil tečovat střelu od modré čáry. Neúspěšně.

17:05

Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Furchem.

16:50

Hansen zcela sám před Furchem namířil svůj pokus pouze do hrudi českého gólmana!

16:16

Na druhé straně v akci Eller, česká obrana opět dobře zapracovala a sebrala dánskému útočníkovi puk.

15:55

Plekanec najížděl z levé strany, pěknou střelu namířil pouze do Dahmova ramena.

15:32

Doudera rozehrává zpoza vlastní brány.

15:08

Cenný suvenýr v podobě kotouče si z dnešního zápasu odnese jeden z fanoušků. Hra je přerušena.

14:52

Birner se snaží napadat rozehrávku soupeře.

14:11

Nicklas Jensen posunul puk do středního pásma. Oba celky toho využívají a posílají na led čerstvé síly.

13:45

První česká formace točí Dány v jejich prostoru.

13:19

Po střele z pravého kruhu přerušuje Furch hru, registrujeme tedy první dánskou střelu na bránu.

13:09

Hansen sám před Furchem netrefil mezi tři tyče!

12:45

Vůjtkova parta zvládla vhazování ve vlastní třetině a rychle se vrhá vpřed Filippi.

12:36

Zajímavá statistika svítí nyní na obrazovce v Ledovém Paláci. Střely na branku 5:0 ve prospěch českého týmu.

12:36

Po Kempného obranném zákroku končí puk na české střídačce. Komerční přestávka.

12:29

Češi kombinují v útočném pásmu.

12:05

Kempný s Kundrátkem se vrací až za vlastní bránu a snaží se vymyslet další způsob, jak založit úspěšnou gólovou akci.

11:53

Zakázané uvolnění Karlssonových svěřenců stěhuje hru opět před Dahma.

11:25

Jeřábkova sražená střela do branky nemířila, kotouč opět opouští útočné pásmo.

10:56

V dobré šanci Kristensen, z mezikruží ale minul českou svatyni.

09:57

Červenka s Pastrňákem ujížděli v přečíslení dva na jednoho, Pastrňák ještě vracel parťákovi kotouč a nejlepší hráč české extraligy z loňského ročníku netrefil prázdnou klec, do jeho střely skvěle vložil hůl Daniel Nielsen!

09:10

Bauova střela jen těsně minula pravou Furchovu tyč, na druhé straně Jarůšek rovněž míjí.

08:37

Starkov inkasoval čistý hit od Jeřábka. Pěkný moment, který nejspíše lahodil oku kdejakého hokejového fanouška.

07:57

Červenka v útočném pásmu nevybojoval touš a Dánové jej opět vyhazují.

07:43

Puk nyní zamířil na tribuny Ledového Paláce.

07:22

Furch sbírá kotouč za vlastní bránou a rozehrává na Kundrátka, který zakládá další útok.

07:15

Eller v ofsajdu, vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.

06:33

Dopředu se opět valí první dánská formace v čele s Ellerem, Šimek s Kolářem ale odvádějí dobrou práci.

06:28

Nepřesná rozehrávka Dánů končí za Furchem a hra se stěhuje zpět před Dahma. Zakázané uvolnění.

05:15

Oliver Lauridsen nahodil puk do pásma, kde jej Dánové měli na svých hokejkách, akce se opět vrátila k obránci na modrou čáru, který jej nechtěně posunul ven z útočné třetiny a připravil tak svůj celek o dobrou příležitost.

04:56

Zohornova rána minula Dahmovu svatyni.

04:20

Úspěšný přechod do útoku si připsala Řepíkova Formace, rychle však puk v pásmu ztratila a odchází střídat.

04:06

Kovář zkoušel střelu z pravého kruhu, té však chyběla přesnost.

03:35

Eller se řítil dopředu s Hnsenem, útočníkovi Canadiens ale v rozhodující fázi sjel kotouč z čepele.

03:26

Šimkovo nahození mohl tečovat Červenka před Dahmem, byl však dobře bráněn jedním z dánských beků.

03:05

Jordán sbírá černou pryž až na vlastní modré čáře.

02:38

Christensen spěchá v útočném pásmu za pukem, rychlejší Jordán mu však neumožnil rozehrát další akci před Furchem.

02:01

Nejlepší střelec Nicklas Jensen se pokoušel něco vymyslet za českou klecí, obránci v bílých dresech ho ale k ničemu nepustili.

01:31

Druhá formace po zvučném hvizdu z české střídačky odchází a přenechává místo na ledě dalšímu útoku.

00:57

Řepík v útočném pásmu nepřesně rozehrál a ztratil u mantinelu kotouč po souboji s Nicholasem Jensenem.

00:21

Jeřábek se vrací až na svou polovinu a zakládá akci na jejímž konci stál Červenka, jeho střela ale minula Dahmovu klec.

00:03

Na úvodním buly úspěšnější Plekanec, který si ještě něco povídal se spoluhráčem Ellerem z Montrealu.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy jsou již nastoupeny na svých modrých čarách a vyměňují si vzájemné pozdravy. Utkání začne co nevidět.

Vidíme, že trenér Vůjtek nasazuje Radka Faksu jako třináctého útočníka a bude pro něj nejspíše během zápasu hledat ideální místo v sestavě. Češi dnes nastupují v bílé barvě, Dánové zvolili červenou kombinaci.

Úvodní sestavy:

Dánsko: Dahm (Sorensen) – Nielsen (A), M. Lauridsen, O. Lauridsen, Nicholas Jensen, Boedker, Lassen, Kristensen – Ehlers, Eller, Hansen – Nicklas Jensen, Madsen (A), Storm – Christensen, Green (C), Poulsen – Bau, Starkov, Björkstand – Aagaard

Hlavní trenér: Jan Karlsson

Česko: Furch (Francouz) – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný (A), Kundrátek, Doudera – Červenka (A), Plekanec (C), Pastrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Kousal, Zohorna – Filippi, Koukal, Jarůšek – Faksa.

Hlavní trenér: Vladimír Vůjtek

Rozhodčí: Björk (SWE), Rantala (FIN) – Chartrand-Piche (CAN), Pihlblad (SWE).

Česko stále suverénní

Všem fanouškům v České republice dělají v poslední době radost výkony reprezentačního výběru. Mužstvo pod vedením Vladimíra Vůjtka předvádí zatím úžasné výkony a na šampionátu ještě nepoznalo hořkou chuť prohry.

Češi zkrátka zažívají famózní jízdu, která, doufejme, jen tak neskončí. Na turnaji má výběr kolem kapitána Plekance skóre 21:6. Poslední mančaft, který odcházel z ledu po duelu proti českému národnímu mužstvu poražen, byl tým Kazachstánu. Svěřenci Andreje Nazarova nestačili na hokejisty se lvem na hrudi a prohráli 1:3.

Statistiky českého týmu

Nejvíce vstřelených branek: Tomáš Plekanec (4 branky)
Nejvíce asistencí: David Pastrňák (5 asistencí)
Brankáři: Dominik Furch – 2 odchytané zápasy (100%), Pavel Francouz – 3 odchytané zápasy (91,78%)
Úspěšnost střelby: 12,5% (21 gólů, 147 střel)
Úspěšnost přesilových her: 16,67% (3 z 18)
Vstřelené góly v oslabení: 1
Inkasované góly v přesilové hře: 1

Dánsko bojuje o postup do čtvrtfinále

Svěřenci Jana Karlssona mají za sebou sice den volna, v pátek však odehráli dlouhé utkání proti Lotyšsku, které rozhodl ve třetí sérii nájezdů Nicklas Jensen pohlednou kličkou. Nyní však proti Dánům stojí celek ze zcela opačného konce tabulky a uvidíme, jak si s touto situací parta kolem kapitána Mortena Greena poradí.

Dánové na minulém šampionátu skončili ve skupině B, která se hrála v Ostravě, na sedmém místě, pouze o bod před sestupujícím Slovinskem. Letos si borci z Jutského poloostrova určitě polepší. Po pěti odehraných zápasech mají na kontě již šest bodů a okupují zatím pátou příčku skupiny A.

Statistiky dánského týmu

Nejvíce vstřelených branek: Nicklas Jensen (4 branky)
Nejvíce asistencí: Lars Eller (4 asistence)
Brankáři: Sebastian Dahm – 4 odchytané zápasy (93,75%), Simon Nielsen – 1 odchytaný zápas (75,61%)
Úspěšnost střelby: 8,21% (11 gólů, 123 střel)
Úspěšnost přesilových her: 22,22% (4 z 18)
Vstřelené góly v oslabení: 0
Inkasované góly v přesilové hře: 0

Dobré odpoledne z Ledového Paláce kde od 16:15 moskevského času začíná utkání mezi výběrem Dánska a hokejisty české reprezentace.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.