Zpět
článek

Národní tým hlásí další změny

Po úspěšných přípravných duelech s Dánskem a Norskem čeká českou hokejovou reprezentaci v rámci Euro Hockey Challange další dvojzápas, tentokrát se Švýcarskem.

Do startu Mistrovství světa v hokeji 2014 zbývají více než dva týdny a soupiska národního týmu se neustále proměňuje. Naprosto jistou pozici v mužstvu však mají brankáři, už dříve trenér Růžička jmenoval jako jedničku pro MS Alexandra Saláka, záda mu bude krýt Jakub Kovář a jako třetí do party pojede litvínovský Pavel Francouz. Před víkendem došlo k zatím největším změnám v kádru, v pátek reprezentaci opustila hned pětice hráčů – obránce Michal Gulaši a útočníci Petr Pohl, Vladimír Svačina, Ondřej Roman a Tomáš Vincour. Právě Roman měl šanci zůstat na soupisce déle, v utkání proti Dánsku si však poranil kotník a sezona pro něj definitivně skončila.

Do reprezentačního kempu dorazili z play off hokejové extraligy vypadnuvší Sparťané Tomáš Rolinek, Jan Buchtele a Jakub Krejčík, přičemž Rolinek, kapitán mistrů světa z roku 2010, na přípravné zápasy do Švýcarska neodcestuje. Vladimír Růžička také hlásí první posilu ze zámoří. Je jí dvacetiletý obránce Michal Jordán, který v sezoně působil na farmě Caroliny. Nováček v seniorské reprezentaci do Čech dorazí během úterka, ve středu již bude trénovat s národním mužstvem a trenér s ním počítá i pro utkání se Švýcary.

U dalších hvězd z NHL visí otazník – s některými hráči s týmů, jež nepostoupily do play off, se trenérovi reprezentace zatím nepodařilo spojit. Čeká se tak na vyjádření například Jaromíra Jágra, Marka Židlického či bratrů Michálkových. Růžička taktéž sleduje pražského Lva ve finále KHL a první kolo bojů o Stanley Cup, v němž je zatím nejblíže vyřazení mužstvo Tampy, kde působí Radko Gudas, Andrej Šustr a Ondřej Palát.