Zpět
článek

Máme dobrý útok a vytváříme si šance, hlásí spokojeně Jakub Voráček

Česká reprezentace sice zápas s Kanadou prohrála, ale neodvedla vůbec špatnou práci. "V první třetině jsme je přehrávali a hráli dobře do těla. Bohužel jsme promarnili hodně šancí," má jasno kapitán českého výběru Jakub Voráček. Na MS v ledním hokeji 2015 zatím Česko vybojovalo čtyři body, ale už ve čtvrtek může svůj účet navýšit po zápase s Francií, který začíná v 16:15.

Jakube, co byl základní kámen úspěchu Kanady ve včerejším zápase?

Velkou zásluhu na tom měly naše chyby. Za stavu 2:2 jsme jim darovali gól, další potom na 5:2. Nesmíme dostat šest gólů každý zápas, nemůžeme ani chtít každé utkání vyhrát se sedmi brankami. V obraně máme sice mezery, naštěstí to ale není čtvrtfinále a máme proto čas to napravit. Doufejme, že to bude lepší.

Chcete tedy zlepšit především přechod z útočné fáze do obranné?

Určitě, stoprocentně. V našem pásmu ten puk musí lítat od jedné hokejky k druhé. Kanada je natolik vyspělá, že když uděláme chybu, tak ji okamžitě potrestají. Myslím si, že ve třetí části jsme trochu přestali na pár minut bruslit a soupeř toho využil. 

Javorové listy ukázaly sílu. Čekali jste to?

Samozřejmě hráli dobře, na druhou stranu jsme je dle mého názoru v první třetině přehrávali. Chodili jsme dobře do útoku, hráli jsme dobře do těla. Měli jsme hodně šancí, bohužel tam nic nespadlo. To se ale stává. Útok máme dobrý, šance si vytváříme, což je důležité. 

Jak hodnotíte dosavadní průběh turnaje? Čtyři body ze tří zápasů. 

Jako tým se musíme zlepšit ve vlastní třetině. Děláme mnoho chyb a to nás stojí zápasy. 

Vzniká na vás nyní větší tlak, i kvůli bodům, které ještě potřebujete získat?

Neřekl bych. Víme, co máme v kabině, že jsme kvalitní tým. Velkou část zápasu s Kanadou jsme hráli výborně, potom jsme ale dostali dvě rychlé branky a bohužel jsme se už nevrátili. Musíme chodit zápas od zápasu.

Přišel vám zákrok na Crosbyho přifilmovaný?

Neviděl jsem to. Spíš je to hra emocí, celý zápas byl emotivní. To se stává.

Hráli Kanaďané tvrději než soupeři z předešlých utkání?

Podle mě jsme hráli víc do těla než oni. Nevím jaký je stav hitů, ale na začátku jsme na ně vlétli. Bohužel jsme z toho nevytěžili gól.

Jste pyšný na tým, že se takového soupeře nezalekl?

Stoprocentně. Každý věděl, že to bude těžký zápas. Nevím jak to vypadalo v televizi, ale říkám, že z mého pohledu jsme byli první třetinu lepší. 

Je to ještě poměrně daleko, ale koho byste si přál ve čtvrtfinále?

Každý tým tady je kvalitní. Musíme se soustředit hlavně na sebe a když do toho dáme všechno, můžeme porazit kohokoliv.

Co říkáte na atmosféru na stadionu? 

Vynikající. I když jsme prohrávali, tak posledních třicet vteřin diváci skandovali a skákali. Vypovídá to o tom, jak za námi stojí, i když se nám nedaří nebo prohráváme. Dva dny zregenerujeme síly a ve čtvrtek nás čeká Francie.

Je lepší si třeba porážky vybrat nyní a ne ve vyřazovací části?

Nevím, jestli jsou porážky dobré nebo jestli nám to může pomoct. Každý může porazit každého, se Švédskem jsme neměli ke třem bodům daleko, s Kanadou jsme až do konce hráli vyrovnanou partii. 

Je z týmu cítit týmový duch?

Máme výbornou partu. Zatím na každém mém mistrovství byl tým skvělý, v tom není problém. Hlavně teď nesmíme panikařit. Kdybychom měli víc bodů, tak je to samozřejmě lepší.