Zpět
článek

Lístky na MS v Bělorusku jdou jako na dračku

Dosavadní průběh prodeje lístků na běloruské mistrovství světa dává za pravdu těm prognostikům, kteří očekávali velký zájem Bělorusů o první velkou sportovní akci pořádanou v jejich zemi.

Nejúspěšnější mistrovství?

Nedá se vyloučit, že to bude jeden z nejúspěšnějších šampionátů historie. Z hlediska prodaných vstupenek rekord stále drží turnaj v České republice. V roce 2004 vidělo zápasy v Praze a Ostravě 552 097 diváků. Není ale bez zajímavosti, že vstupenky na tento šampionát se tehdy začaly prodávat až v prosinci předcházejícího roku. Bělorusové si pospíšili, začali daleko dříve a už začátkem listopadu oznámila síť TicketPro jubilejní stotisící prodaný lístek! Nejčerstvější zprávy hovoří o 60 procentech prodaných vstupenek.

Mnoho fanoušků, kteří se nyní plně koncentrují na blížící se zimní olympijské hry, a koupi vstupenek na běloruský šampionát začnou zvažovat až v březnu, asi čeká nepříjemné překvapení. Na některé zápasy, které by je mohly zajímat, se totiž nedostanou.

Bělorusové budou mít mohutnou podporu

Zápasy národního týmu Běloruska v základní skupině jsou už teď takřka beznadějně vyprodané. Šance se skýtá jen u těch nejméně atraktivních utkání, jako je klání s Kazachstánem, ale i tam zbývá už jen pár lístků do posledních sektorů.

Minsk Arena, v níž se budou zápasy domácího týmu odehrát, je schopna pojmout až 15 000 diváků. Využívá ji místní HC Dinamo Minsk. Hokejisté tohoto klubu hrají své zápasy v největší hokejové hale v celé KHL! V této hale to bude během mistrovství světa při běloruských zápasech asi pěkně bouřit.

Vyprodané jsou už ale i semifinálové zápasy a pochopitelně také finále.

Atraktivní utkání českého týmu také lákají

Má český fanoušek šanci vidět národní tým alespoň při zápasech základní skupiny? Ještě pořád má, ale pozor: zajímavá utkání, jako je to se Slovenskem, s Kanadou nebo Švédskem, už jsou z větší půlky vyprodaná. „Ohrožené“ zřejmě budou zanedlouho i zápasy s Dánskem, Francií, Norskem a Itálií.

Chystáte-li se tedy do Běloruska, neztrácejte čas! Ceny vstupenek se pohybují mezi 10 a 250 eury.