Zpět
článek

Kemp před MS startuje. Kdo se dostal na soupisku?

První reprezentační kemp před MS v hokeji 2015 běží od této středy. Na stadionu ve Velkých Pavlovicích se první část nominovaných hráčů již zapojila do tréninku. Celá příprava bude trvat rekordních sedm týdnů, postupně se očekává přísun dalších hráčů, kterým ještě neskončilo play off, dále pak posily z NHL.

Ještě další týden budou hokejisté české reprezentace trénovat na stadionu HC Slavoj Velké Pavlovice, než se dostane na první zápasové prověrky. Jako první přijde na řadu turnaj Euro Hockey Challenge, ve kterém odehraje Česká republika dva zápasy proti Norsku. O týden později v Jihlavě bude česká reprezentace hostit dvěma zápasy Slovensko. Přípravy vyvrcholí posledním podnikem turnaje Euro Hockey Tour. Dva zápasy čekají Čechy ve Švédsku proti výběru tří korunek, doma pak závěrečná dvě střetnutí s Finskem. Termíny, místo i časy utkání budou ještě upřesněny.

V nominaci na úvodní kemp se zatím objevilo osmnáct jmen. Na postu brankářů jsou dvě jména z české extraligy. Jednadvacetiletý Jan Lukáš, který si v dresu Sparty odchytal jeden zápas a za prvoligové Kladno a Benátky dohromady přes 34 utkání. Druhým je Matěj Machovský z plzeňské Škodovky, který si v základní části vypracoval úspěšnost 91,69%. Do sestavy by se měl připojit i Jakub Kovář z Jekatěrinburgu, který má ze všech tří největší šanci podívat se na domácí MS 2015.

Z Plzně zařadil Vladimír Růžička na soupisku i další hráče. V obraně dostanou šanci zabojovat o vstupenku na domácí MS 2015 Vojtěcha Mozík i Jakub Jeřábek. Do obrany se dále počítá s Janem Kolářem z ruského Vladivostoku, který v 56 zápasech nasbíral 23 bodů (8 + 15). V ofenzivě nebude patrně chybět Jiří Novotný z Lokomotivu Jaroslavl, který oblékl reprezentační dres na největším hokejovém turnaji již v sezóně 2006/2007. Pozvánka neminula ani Martina Růžičku, útočníka Traktoru Čeljabinsk a předloňského nejproduktivnějšího hráče extraligy, který se však světového šampionátu ve své kariéře zúčastnil jen dvakrát.

Hlavní trenér českého národního týmu by ještě chtěl obohatit soupisku o muže z extraligy, kterým doposud sezóna neskončila. Kouč by rád zařadil na soupisku také liberecké útočníky Jakuba Valského s Tomášem Filippim, políčeno má samozřejmě i na další hráče, kteří stále bojují o Masarykův pohár v play off.

Nominace české reprezentace na úvodní kemp před MS 2015 v ledním hokeji:

Brankáři: Jan Lukáš (HC Sparta Praha/Rytíři Kladno), Matěj Machovský (HC Škoda Plzeň)

Obránci: Jan Kolář (Vladivostok, KHL), Jakub Nakládal (Turku, Finsko), Vojtěch Mozík, Jakub Jeřábek (oba HC Škoda Plzeň), Lukáš Kovář (HC Vítkovice Steel)

Útočníci: Jiří Novotný (Jaroslavl, KHL), Martin Zaťovič (Toljatti, KHL), Roman Horák, Robert Kousal (oba Podolsk, KHL), Martin Růžička (Čeljabinsk, KHL), Petr Pohl (Eisbären Berlín, DEL), Dominik Simon, Jakub Lev, Jan Schleiss (všichni HC Škoda Plzeň), Vladimír Svačina, Ondřej Roman (oba HC Vítkovice Steel)

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Asistenti: Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček