Zpět
článek

Finové poprvé na turnaji vyhráli

První tři body si na své konto připsali hráči Suomi, v utkání Lotyšska s Kazachstánem padlo devět gólů.

Skupina A

Program úterního dne otevřel duel mezi Itálií a Dánskem, jehož výsledek byl důležitý zejména z pohledu boje o záchranu. Italové od začátku utkání na svého soupeře nestačili, inkasovali již ve 3. minutě, ve 13. minutě ale dokázali vyrovnat. Dánové měli nespočet šancí, dlouho ale naráželi na připraveného Bellissima. Vedení získali zpět až ve 36. minutě a o 23 sekund později zvýšili. Ve třetí třetině červenobílí bránili dvougólový náskok a v italské power play ještě upravili výsledek. Dánsko si poradilo s Itálií 4:1.

Jediným neporaženým týmem skupiny B je Švédsko. Hráči Tre kronor byli jasně lepším týmem, přesto to byli Norové, kdo šel do vedení jako první na počátku druhého dějství. Švédové se hnali za vyrovnáním, svého soupeře přehrávali a na konci prostřední třetiny srovnali skóre. Norsko dokázalo několikrát zahrozit, modrožlutí však ve 48. minutě otočit vývoj zápasu a loňští mistři světa své těsné vedení uhájili do konce. Švédsko zvítězilo nad Norskem 2:1.

Skupina B

Přestřelku nabídl zápas mezi Lotyšskem a Kazachstánem. První jmenovaní šli do vedení ji po 75 sekundách hry, v páté minutě ale bylo vyrovnáno. Kazaši dokonce dokázali těsně před přestávkou se štěstím otočit vývoj zápasu, ale neradovali se dlouho, protože ve 24. minutě byl stav opět nerozhodný. Podruhé se pak do vedení dostalo Lotyšsko, které ještě snížilo, Kazachstán ale opět udeřil před odchodem do šaten – ve 40. minuty dal dva góly. Na začátku třetího dějství se Lotyši odskočili o jednu branku potřetí a tentokrát vedení udrželi. Lotyšsko porazilo Kazachstán 5:4.

Ve večerním zápase se představili dosud tápající Finové, proti Německu ale měli jasně navrch. První branku vstřelili v 10. minutě, o pět minut později zvýšili a dál pokračovali v aktivitě. Do prostředního dějství vstoupili Němci lépe, své šance však nevyužili, a tak se radoval opět tým Suomi, který vstřelil dvě branky během minuty. Stav se pak mohl měnit znovu, modrobílí měli ale i trošku smůly, když nastřelili pouze tyč. Finsko si připsalo první výhru na turnaji po porážce Německa 4:0.