Zpět
článek

Finové nadále tápou, Francie padla s Itálií

Ani ve druhém utkání nepředvedl finský výběr jistý výsledek a jasně podlehl Rusku. Překvapením se stala prohra Francie, která dokázala porazit v pátek Kanadu, s Itálií a také vítězství Německa nad Lotyši.

Skupina A

Francie nastoupila do utkání proti Italům aktivně a svého soupeře od začátku jasně přehrávala. Všechny útočné snahy týmu ze země galského kohouta ale ztroskotaly na brankáři Bellissimovi. Na první branku se čekalo až do druhé třetiny, Francouzi šli do vedení ve 31. minutě, Italové však o dvě minuty později v přesilovce vyrovnali. Francie měla navrch i ve třetí části, chybělo jí ale štěstí, když její reprezentanti nastřelili tyč. Itálie se snažila ubránit alespoň remízu, nakonec ale překvapivě brala všechny body, když rozhodla gólem 58 vteřin před koncem. Francie překvapivě padla s Itálií 1:2.

Odpolední utkání v hale Čižovka nabídlo severské derby Norska s Dánskem. Druzí jmenovaní měli perfektní vstup do zápasu – během dvaceti vteřin 3. minuty vstřelili dvě branky, Norové se však ze špatného úvodu brzy vzpamatovali a v sedmé minutě snížili. Vyrovnat se norskému týmu podařilo na začátku druhé třetiny, v její polovině Norové dokonce otočili vývoj utkání gólem z trestného střílení a kráčeli za vítězstvím. V polovině třetího dějství přidali čtvrtou branku, Dánsko však zápas zdramatizovalo, když v 57. minutě snížilo, k vyrovnání už se ale nedostalo. Norsko porazilo Dány 4:3.

Skupina B

Dopoledne začínající utkání Německa s Lotyšskem nabídlo překvapivě vyrovnaný hokej. Do vedení se dostali jako první Němci ve 13. minutě, Lotyši ale ještě před přestávkou vyrovnali stav. Nevydrželo to však dlouho, hned v úvodu prostředního dějství Německo opět o jednu branku odskočilo, lotyšský tým znovu dokázal srovnat. Vyrovnané skóre vydrželo až do konce základní hrací doby, dlouho se čekalo na výraznější šanci, a rozhodující moment přišel v 56. minutě, kdy šli Němci z trestného střílení potřetí do vedení, které už uhájili. Německo ve vyrovnaném utkání přetlačilo Lotyše 3:2.

V dalším zápase programu si zajistili první body domácí. Bělorusko svého soupeře z Kazachstánu přehrávalo, přesto inkasovalo jako první. Na vyrovnání svého týmu si plna hala fanoušku musela počkat až do druhé části. V polovině utkání se domácím podařilo otočit vývoj zápasu a vedení si na začátku třetí třetiny ještě pojistili, a to při vlastním oslabení. Kazaši dokázali chvílemi nebezpečně zaútočit, jejich snahy o vyrovnání ale domácí ukončili gólem do prázdné brány. Bělorusko si poradilo s Kazachstánem 4:1.

Rusové ve večerním duelu začali aktivně a po 99 vteřinách šli do vedení. Finové pak doplatili na nedisciplinovanost a o tři minuty později znovu inkasovali, tentokrát ve dvojnásobném oslabení. Jiskřičku naděje vykřesal tým Suomi v 10. minutě, kdy se mu povedlo snížit. Utkání se postupně hodně přitvrdilo a jeden z ostrých střetů odnesl finský hráč, kterého museli odvést na nosítkách. Sborné se povedl také vstup do druhého dějství, v němž si dokázala vybudovat tříbrankový náskok. Finové sice dokázali těsně před druhou přestávkou snížit, ve třetí třetině je už ale Rusové k ničemu vážnějšímu nepustili. Rusko zvítězilo nad Finskem 4:2.