Zpět
článek

Čeští organizátoři chtějí zdolat divácký vrchol

Hokejové mistrovství světa je v plném proudu a fanoušci si ho náramně užívají. Projevuje se to i v návštěvnosti zápasů, průměrně do arén dorazí přes deset tisíc diváků. A takové počty se českým organizátorům velmi zamlouvají!

Česká republika by si totiž ráda vzala zpět rekord v návštěvnosti mistrovství světa. Ten dosavadní drží Bělorusko, které vloni přilákalo do Minsku 643 434 diváků. Překonalo tak deset let staré maximum, kterým se mohla chlubit právě Česká republika. V roce 2004 si cestu do hal v Praze a Ostravě našlo přes 550 000 diváků.

Rekord ale přitom nemusel vydržet ani těch deset let. V roce 2010 se totiž pořadatelství mistrovství světa chopili Němci, kteří se netajili tím, že by rádi zdolali návštěvnickou laťku. Nakonec ale neuspěli, i když pouze o necelých 4 000 diváků! Náplastí pro ně jistě byl jiný rekord. Úvodní duel Německa s USA, který se odehrál na fotbalovém stadionu Veltins-Arena, domácím stánku Schalke 04, zhlédlo 77 083 diváků! Jedná se tak o nejvyšší návštěvnost jednoho utkání na mistrovství světa. Světový rekord v tomto směru drží Winter Classic mezi Detroitem a Torontem, kterému přímo na stadionu přihlíželo 105 491 diváků!

Aby se čeští organizátoři mohli opět pyšnit titulem nejnavštěvovanějšího mistrovství světa, musí zápasy dodržovat průměrnou návštěvnost jako dosud. A to není nic nereálného, neboť v České republice jsou lidé na hokej namlsaní. Navíc i geografická poloha předurčuje, že by návštěvnický rekord MS mohl znovu padnout.

 

Nejnavštěvovanější mistrovství světa:

1. Bělorusko (Minsk; 2014) – 643 434 diváků

2. Česká republika (Praha, Ostrava; 2004) – 552 097 diváků

3. Německo (Kolín nad Rýnem, Mannheim, Gelsenkirchen; 2010) – 548 768 diváků