Zpět
článek

Čeští hokejisté odehrají před MS 2016 dva zápasy proti Německu

Příprava na MS 2016 konané v Moskvě a Petrohradu nabídne i dvojzápas České republiky proti Německu. Oba souboje se uskuteční na zimním stadionu v Ústí nad Labem. Poprvé se národní týmy utkají ve středu v 18 hodin, odveta bude na programu o dva dny později ve stejný čas.

Vladimír Vůjtek má ve složení kádru na tyto dva duely již jasno. Mezi tyčemi se představí výhradně brankáři z KHL, žádný z gólmanů české nejvyšší soutěže se do nominace na dva domácí duely nedostal. Oproti účasti Tomáše Plekance, jehož start pro MS 2016 ještě není jistý, se do útočných řad na dva zápasy v Ústí nad Labem postaví Roman Červenka, který se krátce po konci sezóny s chomutovskými Piráty připojil ke zbytku reprezentace. A rozhodně není vyloučeno, že se brzy připojí i stálice útočných řad Montrealu Canadiens. „S Tomášem jsem mluvil, řekl, že velice rád přijede, pokud bude zdravotně fit,“ uvedl trenér Vladimír Vůjtek.

Naši západní sousedé vedení Marcem Sturmem mají svoji soupisku složenou především z hráčů německé ligy. „Mnozí hráči měli po skončení povinností v klubech delší volno a nyní potřebují rychle najít potřebné tempo a formu,“ přiznává pro server Hokej.cz trenér Sturm. V útoku se objevuje velmi zvučné jméno šikovného forvarda Marcela Goce, který za svoji kariéru okusil i dres několika zámořských celků. Dozajista nebezpečný bude i momentálně hamburský útočník David Wolf, jenž v letos odehraných šestatřiceti utkáních nasbíral dvaadvacet kanadských bodů.

Čeští reprezentanti se s Německem střetli naposledy na loňském MS v hokeji.  Souboj v základní skupině zvládli lépe domácí hráči. Němci se dokázali dvakrát dostat do sedla, jenže postupně Vondrka a Petr Koukal dotáhli manko a poté nastal obrat. Necelé dvě minuty po vyrovnání na 2:2 poslal Čechy do vedení Jakub Voráček, výhru v závěru pojistil Jaromír Jágr. Předešlé zápasy proti Německu odehrála česká reprezentace před třemi roky, v rámci Euro Hockey Challenge zvítězili Češi totožně 3:1.

Nominace českého týmu na dvojutkání s Německem:

Brankáři: Pavel Francouz, Jakub Kovář, Dominik Furch.

Obránci: Michal Kempný, Tomáš Kundrátek, Jan Kolář, Jakub Krejčík, Petr Zámorský, Jan Rutta, Martin Pláněk, Milan Doudera, Josef Hrabal, Bohumil Jank.

Útočníci: Roman Červenka, Petr Koukal, Lukáš Kašpar, Martin Zaťovič, Lukáš Radil, Tomáš Zohorna, Robert Kousal, Tomáš Vincour, Roman Horák, Milan Gulaš, Petr Holík, Jan Hruška, Jan Káňa, Martin Dočekal, Rudolf Červený.