Zpět
článek

Český tým trápí střevní chřipka

Už do utkání proti Itálii nastoupili někteří z reprezentantů oslabeni střevními obtížemi, během středy se počet postižených rozrostl na půlku týmu, nejhůře na tom byl hlavní trenér a Tomáš Hertl.

Prvním, koho zasáhla nepříjemná nemoc, byl Martin Ševc. Jelikož se jedná s největší pravděpodobností o onemocnění virového typu, rychle se rozšířilo i na další členy mužstva. Otravu jídlem lze prakticky vyloučit, protože ve stejném hotelu jako česká reprezentace bydlí také Kanaďané, Švédové, Norové, Dánové a Slováci, kteří jedí ve stejné jídelně.

Český tým nyní čekají dva volné dny, což se v současném stavu náramně hodí – hokejisté se tak budou moci dát alespoň trochu dohromady. Původně plánovaný čtvrteční trénink musel být vzhledem k situaci zrušen, na led šli pouze náhradníci, marodi zůstali na hotelu, zdraví reprezentanti se dopoledne v hale věnovali regeneraci či práci v posilovně. Nemoc je krátkodobou záležitostí, během dvou tří dnů příznaky odezní, tudíž na sobotní utkání s Dánskem by měli být hráči v pořádku a připravení.