Zpět
článek

Českému týmu se omluvila komise rozhodčích

Celkem za tři chyby sudích se omluvil české reprezentaci sekretář komise rozhodčích IIHF Konstantin Komissar.

Český tým nepodával žádnou oficiální stížnost na výkony sudích v utkáních, přesto se dočkal omluvy za dva nesprávně uznané góly a trest pro Jana Kováře. Prvním momentem byla branka Jespera Jensona v sobotním utkání, díky níž Dánsko snížilo na 2:3. Branka neměla být uznána kvůli postavení útočícího hráče (Jannika Hensona) v brankovišti, ten se navíc dostal i do kontaktu s brankářem Salákem. Sudí měli v tomto případě přerušit hru a nařídit vhazování ve středním pásmu.

Další situací bylo nesprávně posouzené vyloučení Jana Kováře v zápase proti Kanadě. Český útoční zasáhl protihráče neúmyslně hokejkou do obličeje, za což měl dostat trest na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Rozhodčí však faul vyhodnotili jako sekání, a jelikož se objevilo krvavé zranění, automaticky následoval trest na pět minut plus do konce utkání. Kanaďané v dlouhé přesilovce dvakrát skórovali.

Omluvy se Češi dočkali také za uznání vyrovnávacího gólu Oskara Möllera v duelu se Švédskem. Stejně jako v prvním případě branka neměla platit kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Tuto chybu však komise rozhodčí nedává sudím za vinu, protože situace se odehrála rychle a muži v pruhovaném ji přes hráče nemohli postihnout.