Zpět
článek

Češi trénovali poprvé v Minsku

První trénink české reprezentace v dějišti šampionátu ukázal, v jakém složení budou hrát jednotlivé útočné formace. Na soupisku pro úvodní utkání se Slováky zapíše Vladimír Růžička dva brankáře, sedm obránců a dvanáct útočníků.

Na úvodním tréninku v Minsku se hráči představili v různobarevných dresech značících, ve které formaci bude každý z nich hrát. Jak ovšem prohlásil trenér národního mužstva, turnaj je dlouhý a v jeho průběhu se může složení pětek ještě hodně změnit. Jisté je, že ve žlutém zůstali na prvním tréninku brankář Pavel Francouz, obránce Michal Jordán a útočníci Michal Vondrka, Lukáš Kašpar, Martin Růžička a Milan Gulaš, tito reprezentanti se zatím nevešli na soupisku a na svou příležitost na mistrovství světa budou muset čekat.

První útok nastoupil v bílých dresech. K centru Vladimíru Sobotkovi se připojil Jaromír Jágr a překvapivě také Jakub Klepiš. Poslední jmenovaný hrál v první lajně naposledy v závěrečných utkáních MS 2010, kde naskakoval taktéž společně s Jágrem, tenkrát je však doplňoval Petr Vampola. Obrannou dvojici této pětce budou tvořit Roman Polák, který už se uzdravil z virózy, a Martin Ševc.

V červených dresech naskakovala ve středu útočná trojice vedená centrem Romanem Červenkou, toho doplnili kapitán Tomáš Rolinek a mladík Tomáš Hertl, zezadu je budou jistit Jakub Kindl a Ondřej Němec. Černě se oblékli Jiří Sekáč, Jan Kovář a Jiří Hudler, modré dresy měl útok Jakub Petružálek, Jiří Novotný, Martin Zaťovič. Třetí obrannou dvojici vytvořili Petr Zámorský s Janem Kolářem, jako sedmý bek bude naskakovat Ondřej Vitásek.

Národní mužstvo ve středu trénovalo mimo jiné také přesilovky. Vladimír Růžička sestavil dvě speciální přesilovkové formace, v té první budou čtyři útočníci s jediným obráncem – Sobotkův útok spolu s Tomáše Hertlem, záda jim bude krýt Polák. Druhou pětku pro početní výhody vytvořil Červenka, Hudler a Kovář, v obraně se objeví Ševc a Zámorský. Až v ostrém zápasovém tempu se však ukáže, zda toto složení bude fungovat.

Vladimír Růžička bude protáčet čtyři kompletní útoky, v obraně bude střídat sedm beků. Již dříve trenér národního týmu prohlásil, že chce dát stejnou příležitost všem hráčům, ovšem komu to půjde lépe, bude dostávat prostoru více.