Zpět
článek

Američané zaváhali s Kazachstánem

Kazaši překvapivě vybojovali s týmem USA bod, Slováci a Švýcaři si připsali už čtvrtou prohru, Kanada si jasně poradila s Itálií.

Skupina A

Povinné vítězství čekalo na javorové listy v zápase s Italy. Podobně jako v utkání s Čechy se Itálie zaměřila na obranu a do útoku se nehrnula, tudíž se do vedení dostala Kanada. Ve druhém dějství si zámořské mužstvo prakticky zajistilo výhru, když vstřelilo čtyři branky, jednu dokonce ve vlastním oslabení. Ve třetí třetině se prosadili i Italové, i když to byl gól spíše čestný. Poslední slovo měla v 57. minutě Kanada. Kanaďané jasně přehráli Itálii 6:1.

Virózou oslabené mužstvo Slováků se večer poměřilo se Švédy. Mužstvo Tre kronor mělo od prvních minut jasnou převahu, Slováci hrozili pouze z protiútoků, v nichž však nebyli úspěšní. Švédsko šlo do vedení v 11. minutě, těsně před přestávkou navíc zvýšilo. Do druhé části vstoupilo Slovensko s druhým brankářem a lepším výkonem, který mu vynesl snížení, ovšem na vyrovnání už nestačil. Modrožlutí si pojistili vedení na začátku třetí dvacetiminutovky a bez větších problémů si ho uhlídali až do konce. Švédsko zvítězilo nad Slovenskem 3:1.

Skupina B

Američané odpoledne začali zápas v pomalém tempu a se zmatky v obraně, což jim proti aktivním Kazachům vyneslo čtyři oslabení v řadě a první gól v jejich síti. Ještě před přestávkou tým USA vyrovnal, ovšem i do druhé části vstoupil ospale a Kazaši šli opět do vedení. To jim znovu nevydrželo dlouho a Američané dokázali ve 36. minutě otočit vývoj zápasu. Tradičně špatný nástup zámořského mužstva do třetiny pak mohl Kazachstán opět potrestat, neproměnil však trestní střílení. Přesto se nakonec před koncem základní hrací doby radovali Kazaši z vyrovnání a nakonec i z jednoho bodu. Američané porazili Kazachstán 4:3 po prodloužení.

Mírnou převahu měli v první třetině večerního utkání Finové, kteří šli v 6. minutě do vedení, větší šance však potom k vidění nebyly. Až ve druhém dějství se aktivita obou týmu zvedla, zejména Švýcaři měli více ze hry, jejich snahy o vyrovnání ale ukončil další inkasovaný gól. Ve 42. minutě dokázali hráči s helvétským křížem snížit a ještě před závěrečnou sirénou i vyrovnat. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, v nichž si bod navíc zajistil tým Suomi. Finsko porazilo Švýcary 3:2 po nájezdech.